Estonian Open 2011

Kas žinojote ir kas nežinojote – visame pasaulyje vyksta WCA organizuojamos rubiko kubo varžybos. Taigi tokios varžybos įvyko, 2011 metų spalio 8 ir 9 dienomis, Estijos sostinėje, Taline. Šias varžybas organizavo WCA delegato atstovas Ivo Kruusamägi.

Šiame renginyje jau kelintą kartą pasirodo Lietuviai ir iškovoja prizines vietas. Tik šį kartą dalyvavo tik vienas Lietuvis – Mantas Sidabras ir iškovojo sidabrą,  antrąją vietą,  3x3x3 OH(One-Handed) rungtyje ir Master magic rungtyje pirmąją vietą.Per šias varžybas buvo pagerinti dar du Lietuvos rekordai, tai ankščiau paminėti 3x3x3 OH ir Master magic.

Taip pat šiose varžybose būtu dalyvavęs Lukas Vaitkevičius, bet jis tuo metu dalyvavo telentų šou „2 minutės šlovės“ ir jam , taip pat kaip ir Mantui, pasisekė , nes pateko į pusfinalį.

Pokalbis su  Mantu Sidabru:

 

- Ar buvo įdomios varžybos?

-  Buvo labai šaunios varžybos, susipažinau ten su daug gerų speedsolver‘ių, kaip: Anssi Vanhala, kuris beveik visose rungtyse užėmė pirmąsias vietas, Mihail Myshkin, Joel Ulin ir kitais... Įgavau nemažai patirties ir šiaip buvo linksmos varžybos.

- Kokiose rungtyse dalyvavai? Ir kokie rezultatai?

- Dalyvavau 2x2x2 , 3x3x3 , 3x3x3 OH , 3x3x3 BF , 4x4x4 , pyraminx, rubik‘s magic ir Master magic.

2x2x2 rungtyje po antrojo raundo nepavyko patekti į finalą. 3x3x3 taip pat nepatekau į finalą, nes buvo labai pajėgūs priešininkai.

3x3x3 su viena ranka, po sunkios kovos su Joel Ulin, užėmiau antrąją vietą. 3x3x3 užrištomis akimis, paskutinis bandymas buvo nevykęs, tai nepavyko užbaigti rungties.

4x4x4 finale užėmiau šeštąją vietą, surinkęs kubą per 1:30.13 , vidurkis 1:44.48 . O Master magic, pavyko užkopti į pirmąją vietą ir pagerinti savo asmeninį ir Lietuvos rekordą , sudėjau per 3.94 sekundes, o vidurkis buvo 5.32!

- Kas tau padarė įspūdį šiame renginyje?

- Labiausiai , tai ,manau, Anssi Vanhala solve‘ai ypač 3x3x3 dėliojimas kojomis, jis sugebėjo sudėti kubą per neįtikėtinas 48.66 sekundes... Šis žmogus jau sukioja kubus nuo 8 metų ir turi "3x3x3 surinkimo kojomis" rekordą, todėl nesistebiu, kodėl jo tokie geri rezultatai. Dar padarė labai didelį įspūdi „4x4x4 užrištomis akimis“ rungtis , dar man teko teisėjauti šioje rungtyje, kai sukiojo Mihail Myshkin, bet jam nepasisekė ir nepabaigė rungties. Visai įdomu buvo pamatyti „3x3x3 per mažiausią pasukimų kiekį (3x3x3 Fewest moves)“, tai tada Teemu Tiinanen sudėjo kubą per tik per 33 pasukimus. Taip pat, pro viešbučio, kuriame vyko varžybos,  buvo nuostabus vaizdas į uostą. Turėtumėte pamatyti jį ir jūs.

- Ką dar norėtum pridėti pabaigai?

- Varžybų metu pardaviau du kubus :D. Ir dar noriu pridurti, kad Lietuvos merginos gražesnės! :)

 

Ačiū už atsakymus, Mantai, sėkmės tau ir toliau gerinant rekordus ir tobulėjant.

 



Mantas Sidabras 3x3x3 OH solve

Mantas Sidabras One-handed solve

Anssi Vanhala siautėja :D

timer crash

Anssi Vanhala feet solve




 

Naudingos nuorodos:

 

Parašyta: 2011-10-15
Autorius: Haroldas Latonas
Kategorija: Straipsnis
Komentarų (0)




Komentarai