Straipsniai

Pamokos

Dėliojame rubiko kuba dar greičiau
1
Tikriausiai visiems jau seniai nusibodo tas beginner metodas ir jau norisi pereiti į kitą lygi, tai šioje pamokoje aptarsime populiariausia dėliojimo metodą - fridrich metodą.
Skaityti daugiau
Rubiko kubo 2x2x2 sprendimas
3
Šis kubas yra paprastesnė Rubiko kubo versija. Kubas yra sudarytas iš 8 mažesnių kubelių. Kiekviena siena gali suktis, taigi vienas pasukimas perstato 4 kubelius toje sienoje. Visos šešios sienos yra spalvotos, taigi kiekvienas kubelis yra trispalvis.
Skaityti daugiau
Kaip sudėti 3x3x3 rubiko kubą.
24
Tai 3x3x3 kubo surinkimo beginner metodas, kuris gerai tinka kubu sukiojimo pradinukams.Šis metodas nėra labai greitas, naudojant šį metodą kubą galima sudėti per ~ 50 sekundžių. Kubas yra dėliojamas aukštais.
Skaityti daugiau
Keičiame megaminx lipdukus
1
Keisime nuplyšusius, nusidėvėjusius ir šiaip negražiai atrodančius megaminx lipdukus, naujais ir blizgančiais.
Skaityti daugiau
Algoritmų žymėjimas
3
Radote ar kas nors jums davė algoritmus su kuriais galima sudėti rubiko kuba ir nesuprantate ką reiškia tie visi rašmenys ir taip prarandate viltį sudėti rubiko kuba, bet neverta pergyventi ,nes šiame straipsnyje aprašysiu ką reiškia kiekviena algoritmo raidė ir jų junginiai.
Skaityti daugiau

Straipsniai

DaYan 5 Force Cube
Daugelis jau tikriausiai žinote DaYan kubus, kurie šiuo metu yra vieni iš geriausiu kubų pasaulyje, dėl savo unikalaus mechanizmo ir kokybės. Neseniai buvo pradėti gaminti originalūs ir naujoviški kubai be lipdukų, lipdukus atstoja spalvota plastmasė, dėl unikalių, išsiardančių DaYan detalių šita naujovė buvo lengvai įgyvendinama.
Skaityti daugiau
Dayan 5 ZhanChi apžvalga
Pagaliau gavau naująjį dayan firmos kubą – Dayan 5 ZhanChi. Po pirmų kelių dienų buvau tikrai nustebintas. Dėl naujo mechanizmo sprendimo žymiai sumažėjusi „išpopinimo“ (detalės išlėkimas iš kubo) ar „explodinimo“ (Visiškas kubo subyrėjimas) , nemažas „corner cut‘inimo“ kampas, kurio deka galima atlikti pasukimus dar greičiau ir svarbiausia tai, kad sukasi labai švelniai ir lengvai.
Skaityti daugiau
Estonian Open 2011
Kas žinojote ir kas nežinojote – visame pasaulyje vyksta WCA organizuojamos rubiko kubo varžybos. Taigi tokios varžybos įvyko, 2011 metų spalio 8 ir 9 dienomis, Estijos sostinėje, Taline.
Skaityti daugiau
Simetriški Rubiko kubo ornamentai
2
šiame straipsnyje pateikti įvairūs simetriški Rubiko kubo ornamentai.
Skaityti daugiau
Simetriški Rubiko kubo ornamentai (2)
1
Dar dešimt kitų Rubiko kubo ornamentų.
Skaityti daugiau
Pagerintas robotų 3x3x3 rubiko kubo rekordas
1
Australijos, Svinburno universiteto, studentai savo diplominiam darbui sukūrė robotą, kuris pagerino pasaulio robotų rubiko kubų rekordą.
Skaityti daugiau
„Tallinn Open 2011“ Lietuvių triumfas. Ir trumpas interviu su Luku Vaitkevičium.
Šių metų Birželio 18 dieną, Estijos sostinėje vykusiame rubiko kubų turnyre, pasirodė dvi lietuviškos pavardės, tai Lukas Vaitkevičius ir Mantas Sidabras. Lietuviai Estijoje pasirodė itin šauniai iškovodami net keturias prizines vietas. Lukas iškovojo trečiąsias vietas Pyraminx, 4x4x4, 5x5x5 rungtyse, o Mantas sudėjęs 3x3x3 kuba viena ranka per 33.19 sekundes užėmė 3-iąją vietą „Rubik's Cube: One-handed“ rungtyje.
Skaityti daugiau
Apie 3x3x3 Rubiko kubą
šiame straipsnyje dėmesys bus 3x3x3 rubiko kubui, bus aptariamas kubo sukimosi mechanizmas, jo glausta istorija ir šiek tiek matematikos apie šį kubą.
Skaityti daugiau
Rubiko kubą ispanas surinko akvariume tarp ryklių
Dukart Ispanijos Rubiko kubo surinkimo čempionas David Calvo pasiekė naują rekordą. Jis surinko du kubus ir užtruko 76 sekundes. Tai jis padarė akvariume, kuriame plaukiojo šeši rykliai, o kai kurių ilgis viršijo du metrus.
Skaityti daugiau
Kaip tobulėti ?
1
Taigi, norint sudėti kubą greičiau reikia išmokti daugiau algoritmų, kurie sutrumpins pasukimų skaičių. Pilnas Jessica Fridrich Rubiko Kubo sudejimo būdas apima 119 algoritmų bei įvairių sutrumpinimų (shortcuts). Žinant visus algoritmus laikas turėtu buti apie 20 sekundžių arba dar greičiau.
Skaityti daugiau
Ernő Rubik – Kas tai?
Visi žinome populiaru galvosukį  „Rubiko kubą“ , bet ar žinote kokiomis aplinkybėmis ir kodėl buvo išrastas, ir ar žinote kas yra išradėjas šio sunkiai perprantamo galvosūkio? Ne? Tai tada sužinosite šiame straipsnyje.
Skaityti daugiau